poniedziałek, 21 grudnia 2015

Jak przyzwyczaić dziecko do zdrowego odżywiania się.

 Zdrowa żywność dla dzieci, to często kontrowersyjna sprawa. Z jednej strony, chcielibyśmy odżywiać nasze dziecko w zdrowy sposób, z drugiej jednak ciężko jest odmówić maluchowi drobnej przyjemności, na przykład, czekoladki, czy lizaka.

Jednak gdy uświadomimy sobie, jakie zagrożenia niesie za sobą niezdrowy sposób odżywiania się łatwiej będzie jednak odmówić mu drobnej słodyczy. Tak, jak mówiłam chcemy dla dzieci jak najlepiej, zatem gdy uświadomimy sobie jakie korzyści odnosi dziecko, rezygnując z tej jednej czekoladki, na pewno będziemy w stanie odmówić. Można to dziecku wynagrodzić w inny sposób – nie tyle poprzez jedzenie, ale, na przykład, jakąś niecodzienną formę zabawy.
Aby pomóc swoim dzieciom przystosowanie do zdrowego odżywiania, dobrze jest uświadomić im, dlaczego to jest takie ważne. Usiądź z nimi i porozmawiaj tak, jak dorosły z dorosłym. Dobrze jest nie poprzestawać na jednej rozmowie, ale co jakiś czas (nie za często) wracać do tego tematu.
Spróbuj pokazać dzieciom, że zdrowa żywność jest dzisiaj w modzie. Oglądajcie razem programy telewizyjne lub w Internecie, zachwalające zdrową żywność. 

Zdrowa żywność dla dzieci musi być urozmaicona, żeby twoje pociechy szybko się nie znudziły. Na szczęście możliwości dzisiaj jest wiele – na przykład zamiast chipsów, na przekąskę zaproponuj tzw. "chipsy" bananowe – czyli słodkie ususzone plasterki banana. Jest jeszcze wiele innych sposobów, by zastąpić dziecku słodycze, czy niezdrowe słone przekąski, wartościowymi produktami spożywczymi.
Należy pamiętać jednak, że najważniejsza jest konsekwencja. Nie możemy odpuścić, ani się złamać. Dajmy przykład samym sobą, a dzieciom z pewnością wyjdzie to na zdrowie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania. Z chęcią poznam wasze opinie i odwiedzę blogi :)